Зміна зубів у йоркширського тер`єра

Зміна зубів цуценят йоркширського тер`єра зазвичай доводиться на 3-4 місяці і закінчується в 6 або 7. Вона починається з росту зачатків корінного зуба, розташованого під молочним. Завдяки тому, що корінь молочного зуба починає інтенсивно розсмоктуватися, його фіксація слабшає, і з часом він поступається місцем постійного.

Зміна зубів у йоркширського тер`єра

Зазвичай зміна зубів у йоркширського тер`єра протікає нормально, без особливого дискомфорту і больових відчуттів. Багато в чому цьому сприяє правильно складений раціон, хороший рівень загального стану здоров`я, а також облік рекомендацій, даних в цей період ветеринарами.

Подбайте про харчування цуценя. Виключіть з його раціону тверду їжу, - дрібно шаткують продукти. Слідкуйте за загальним станом здоров`я цуценя, уникайте купірування вух тварини - це також може затримати зміну зубів.

Можливі проблеми, пов`язані зі зміною зубів йоркшіского тер`єра

З огляду на те, що корінь зуба йоркширського тер`єра досить довгий, часто він не встигає розчинитися повністю до того, як новий зуб почне рости. Тому іноді зміна зубів у йорка викликає проблеми. В цьому випадку ви можете спостерігати явище, при якому корінні зуби встають в ряд паралельно молочним. Неправильно розташовані зуби можуть травмувати ясна, щелепи і мову тварини. В цьому випадку краще всього звернутися до лікаря для того, щоб він міг видалити непотрібний зуб або надрізати ясна для того, щоб звільнити місце для нового зуба. Причиною подібного явища може стати також невірне розташування зачатків зуба, зростання щелепи під час зміни зубів, надмірно вузька щелепа або погано розвинена жувальна мускулатура.

Нерідко у собак діагностується ретенция - явище, при якому після випадання молочного зуба корінний не росте взагалі. Це може статися тоді, коли зачаток корінного зуба відсутня, розташований неправильно або ж він надмірно слабка для того, щоб пробити кортикальну пластіну.Неправільний зростання корінних зубів також може спостерігатися при некоректному видаленні попередніх молочних зубів.

У деяких випадках у тварини може спостерігатися затримка зміни зубів, в результаті чого терміни процесу можуть зрушити на 2-3 місяці.



Здоров`я зубів - важливий показник, що робить істотний вплив на добробут травного тракту тваринного і стан його здоров`я в цілому. Тому приділіть максимум уваги молочним зубам собак для того, щоб корінні були не менш здоровими і сильними.




Cхоже